Udaremniono przemyt papierosów za 228 000 zł

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny, nie dopuścili do przemytu znacznych ilości towarów akcyzowych.

Reklamy

W dniu 25 czerwca br., funkcjonariusze Straży Granicznej w pobliżu m. Skryhiczyn, powiat chełmski, ujawnili i zabezpieczyli nad rzeką graniczną Bug wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci:

– 420 000 szt. papierosów marek MIŃSK, NZ o szacunkowej wartości 228 000 zł.

 

Papierosy spakowane w pudła owinięte folią, zostały wcześniej przemycone z Ukrainy, przez rzekę graniczną Bug, a następnie załadowane do terenowego samochodu z zamiarem wywiezienia kontrabandy w głąb kraju. Zatrzymany samochód marki Ford, został specjalnie przygotowany do przemytu. Szyby pojazdu zostały przyciemnione, wyjęto również siedzenia pasażerskie, aby zmieścić jak najwięcej ładunku. Z przemyconym towarem nikt jednak nie odjechał, uczestnicy przemytu na widok patrolu Straży Granicznej zdołali odpłynąć łodzią na Ukrainę, pozostawiając samochód i przemycone papierosy. Po ukraińskiej stronie granicy, po informacji SG, zatrzymano dwóch mężczyzn, byli to ob. Ukrainy z ponad 20 pudłami pełnymi papierosów.

 

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie pozostałych osób uczestniczących w przemycie.

 

Źródło i fot: NOSG