Udawał Policję – zatrzymywał inne samochody

Kierowca BMW, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymywał inne pojazdy. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce – zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu.

Reklamy

W  nocy z niedzieli na poniedziałek, tuż przed północą, policjanci otrzymali informację, że po obwodnicy Lubartowa jeździ szare BMW, którego kierowca, przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, próbuje zatrzymywać inne samochody.

Skierowany na miejsce patrol szybko odnalazł opisywany pojazd. Mundurowi próbowali go zatrzymać, lecz kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Zjechał z obwodnicy i na jednej z ulic zakończył ucieczkę, zawieszając BMW na krawężniku remontowanej drogi.

Jak się okazało, pojazdem podróżowały cztery osoby. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec Lubartowa. Wraz z nim jechali: 25-letni i 26-letni mieszkańcy gminy Niedźwiada oraz 25-letni mieszkaniec gminy Lubartów.

W aucie policjanci znaleźli urządzenie wysyłające sygnały świetlne, a w bagażniku narkotyczny susz roślinny.

Badanie wykazało w organizmie kierującego ponad pół promila alkoholu. Nie posiadał on ponadto uprawnień do kierowania pojazdami. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do czasu wyjaśnienia sprawy.

31-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków, kierowanie bez wymaganych uprawnień oraz posiadanie w pojeździe urządzenia wysyłającego sygnały świetlne, nie będąc do tego uprawnionym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

­

(info i fot. KPP Lubartów, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Trzy osoby w szpitalu. 19-latka straciła prawo jazdy – miała je od 4 miesięcy

Trzy osoby w szpitalu. 19-latka straciła prawo jazdy – miała je od 4 miesięcy