Ukradł skarbonkę z datkami – ZDJĘCIA

29-letni mężczyzna ukradł skarbonkę na datki stojącą przy sklepowej kasie. Okazało się, że wcześniej ukradł ze sklepów alkohol i buty powodując straty na około 2 tysiące złotych.

Reklamy

W minionym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych w Zamościu. Jego pracownica odmówiła kompletnie pijanemu klientowi sprzedaży alkoholu, a ten ze złości uderzył w stojącą przy kasie skarbonkę, wyrwał ją, uciekł na zewnątrz i odjechał rowerem.

Na jednym z osiedli złodzieja zauważyła kobieta, którą zaniepokoił fakt, że trzyma w ręku skarbonkę na datki dla podzamojskiego hospicjum. Podobną skarbonkę widziała w sklepie, w którym często robiła zakupy. Powiadomiła dzielnicowego, w którym kierunku udał się mężczyzna.

Złodzieja i skradzioną skarbonkę dzielnicowy odnalazł w jednym z mieszkań na tym osiedlu. Podejrzany o kradzież 29-latek z Zamościa trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty.

Odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą oraz znieważenie policjantów słowami wulgarnymi. Przedstawione mu zarzuty dotyczyły także wcześniejszych kradzieży sklepowych. Prowadzący sprawę śledczy ustalili bowiem, że z dwóch sklepów na terenie Zamościa zabrał alkohol oraz męskie buty o łącznej wartości prawie 2 tys. złotych.

Prokurator zdecydował, że 29-latek pozostanie pod policyjnym dozorem. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek w Horyszowie – nie żyje 26 letni mężczyzna

Tragiczny wypadek w Horyszowie – nie żyje 26 letni mężczyzna


LubieHrubie na Instagramie