21 września 2023

Ukradli płyty betonowe z budowy drogi wojewódzkiej

Dzisiejszej nocy policjanci z Biłgoraja wspólnie z kolegami z Janowa Lubelskiego zatrzymali podczas pościgu 8 sprawców kradzieży płyt betonowych z remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej Biłgoraj – Lublin. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło dziś w nocy na odcinku W 835 Frampol-Goraj. Policjanci Posterunku Policji we Frampolu zwrócili uwagę na dwa busy dostawcze, na kraśnickich numerach rejestracyjnych. Jeden z pojazdów był wyraźnie obciążony. Kierowcy busów na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszyli i zaczęły uciekać. Kierowcy nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane do zatrzymania przez funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze zatrzymali jeden z uciekających mercedesów oraz 4 mężczyzn znajdujących się wewnątrz. Jak ustalono byli to mężczyźni w wieku 18-28 lat z powiatu kraśnickiego. W tylnej części pojazdu z kolei ujawnili wnętrze załadowane płytami betonowymi. Jak się okazało ujawnione elementy budowlane pochodziły z dokonanej chwilę wcześniej kradzieży z drogi W 835. Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeden ze sprawców został zatrzymany kilka godzin później na terenie Kraśnika.

Reklamy

Drugi pojazd marki mercedes który oddalił się w kierunku Janowa Lubelskiego został zatrzymany kilka minut później przez patrol janowskich funkcjonariuszy. W zatrzymanym mercedesie znajdowało się z kolei 3 mężczyzn w wieku 20-23 lat również zamieszkałych na terenie powiatu kraśnickiego. W pojeździe odnaleziono jedynie pozostałości po przewożonych materiałach budowlanych. Cała trójka także trafiła do aresztu. W prowadzonych czynności operacyjnych ustalono, że tuż przed kontrolą sprawcy porzucili skradzione mienie na ternie gminy Dzwola, na gruntach rolnych.

Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia. Łącznie 160 sztuk płyt betonowych stanowiących własność firmy remontującej odcinek drogi wojewódzkiej. Policjanci sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami dokonywanymi na terenie powiatu biłgorajskiego i kraśnickiego.

Reklamy

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj