Ukraińcy zbierają podpisy za skasowaniem umowy o Małym Ruchu Granicznym

W związku ze skandalicznym zachowaniem ukraińskich przemytników, protestujących przeciw zawieszeniu umowy o Małym Ruchu Granicznym, obywatele Ukrainy założyli petycje do Prezydenta Ukrainy oraz do władz RP z prośbą o skasowanie na zawsze umowy o MRG.

Reklamy


Mały Ruch Graniczny jest wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem – do przemytu, wskutek czego cierpi nie tylko budżet państwa, ale także setki tysięcy uczciwych podróżnych z Polski i Ukrainy.

Przez przemytników z kartami MRG uczciwie pracujący w Polsce obywatele Ukrainy są zmuszeni do stania na granicy w wielogodzinnych kolejkach. Przeważająca większość Ukraińców jest od dłuższego czasu zażenowana zachowaniem i postawą życiową swoich współobywateli i już dawno apelowali do władz RP o to, by zrobiły coś z tymi przemytnikami.

Teraz nadarza się w końcu okazja do uporządkowania sytuacji na granicy – wystarczy, by Polska nie przywróciła Małego Ruchu Granicznego po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, a najlepiej – oficjalnie wypowiedziała tę umowę.

 

Treść petycji skierowanej do władz RP:

http://www.petycje.pl/petycja/11943/petycja_w_sprawie_anulowania_malego_ruchu_granicznego_z_ukrains.html

Ukraińska petycja w sprawie wypowiedzenia umowy o Małym Ruchu Granicznym skierowana do Prezydenta Ukrainy, którą podpisało już ponad 700 osób (a podpisy są zbierane dopiero od kilku dni):

https://petition.president.gov.ua/petition/26071

Osobiście nie mam żadnego związku z oboma dokumentami, obie petycje stworzyli obywatele Ukrainy.

Poniżej podaję link do mojego artykułu na ten temat. Artykuł ten jest też oficjalnym stanowiskiem koordynowanych przeze mnie kampanii społecznych „Piesze przejścia graniczne” i „Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów”:

http://porteuropa.eu/ukraina/granica/5610-likwidacja-mrg-to-dobra-decyzjaJakub Łoginow

Redaktor portalu „Port Europa”

Koordynator kampanii społecznych „Piesze przejścia graniczne” i „Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów”

www.porteuropa.eu

www.facebook.com/turystycznagranica

www.facebook.com/wizypiecioletnie