Ukrainiec zasnął za kierownicą i wywrócił ciężarówkę

Zaśnięcie kierowcy było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło minionej nocy. Kierujący zespołem pojazdów tuż przed rondem zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia się ciężarówki. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Reklamy


Do zdarzenia doszło dziś w nocy około godz. 2:30 na obwodnicy Krasnegostawu. Z ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym z przyczepą zjechał z drogi a pojazd, którym jechał wywrócił się.

54-letni obywatel Ukrainy jechał sam i nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna zasnął za kierownicą. Na miejscu został ukarany mandatem karnym.

Reklamy

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę pojazdu musimy być wypoczęci. Planując dalszą trasę róbmy przerwy.

Ponadto w przypadku pojazdów ciężarowych istotne jest przestrzeganie czasu pracy kierowców. Od tego zależy bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu drogowego.źródło i fot. KPP Krasnystaw