Ukraiński przemytnik zatrzymany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali „na granicy zielonej” obywatela Ukrainy, przy którym ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 80 tys. zł.

Reklamy


W dniu 18 września br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas prowadzonych działań w okolicach miejscowości Berdyszcze w pow. chełmskim, zauważyli osobę niosącą czarne pakunki, przemieszczając się od granicy państwowej w głąb terytorium RP.

W wyniku kontroli tej osoby, ustalono, iż jest to ob. Ukrainy, który przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczył granicę państwa w celu przemytu papierosów. W pudłach, które zabezpieczono na miejscu, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 80 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany ob. Ukrainy odpowie za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 34 mln zł.

 

źródło i fot. NOSG