Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 4 urzędy z lubelskiego wśród laureatów (ZDJĘCIA)

21 kwietnia 2022 r. w siedzibie BCC w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Już po raz 19 przedsiębiorcy wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce. Oceniana była jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. W tegorocznej edycji wyróżniono 60 urzędów skarbowych, w tym 4 z województwa lubelskiego. 

Reklamy

Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizowany jest przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Jego celem jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie. 

Przedsiębiorcy oceniają urzędy skarbowe w anonimowych ankietach. Dzięki takim informacjom zwrotnym urzędy mają możliwość jeszcze lepszego dostosowania swych działań do potrzeb i oczekiwań klientów.

Certyfikat przyjazności przyznawany jest na rok. Jest wyróżnieniem, a jednocześnie wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów skarbowych, a tym samym dla umiejętności i kompetencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

W tym roku przedstawiciele biznesu wyróżnili 60 urzędów skarbowych, które przez rok – do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu – mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Wśród nich są 4 urzędy skarbowe z województwa lubelskiego:

  • Urząd Skarbowy w Białej Podlaskiej
  • Urząd Skarbowy we Włodawie
  • Urząd Skarbowy w Radzyniu Podlaskim
  • Urząd Skarbowy w Łukowie

Warto podkreślić, że Urzędy Skarbowe w Radzyniu Podlaskim, Włodawie i Łukowie wyróżnione były również w ubiegłym roku, tj. w XVIII edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”.

Partnerskie relacje Krajowej Administracji Skarbowej z przedsiębiorcami

Gratulując laureatom Szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska podkreśliła rolę pracowników urzędów skarbowych w budowaniu wizerunku Krajowej Administracji Skarbowej.

Dziękuję Państwu za ogromny wkład w budowanie przyjaznej administracji skarbowej. Państwa postawa pokazuje, że można być skutecznym i jednocześnie przyjaznym dla podatników. Potwierdzili to przedsiębiorcy, którzy wyróżnili Państwa urzędy” – powiedziała Magdalena Rzeczkowska.

Naczelnikom i pracownikom nagodzonych urzędów podziękowała również Zastępca Szefa KAS Anna Chałupa. Wiceminister podkreśliła też znaczenie relacji administracji skarbowej z przedsiębiorcami i zaznaczyła, że KAS wspiera ich w wykonywaniu obowiązków.

Przedsiębiorcy są szczególną grupą naszych partnerów, ponieważ stanowią siłę napędową gospodarki. Zmieniając administrację skarbową w centrum stawiamy podatników, w tym również przedsiębiorców. Chcemy, aby każdy z nich miał poczucie, że Krajowa Administracja Skarbowa go wspiera„– wskazała Anna Chałupa.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu i biorącym w nim udział przedsiębiorcom podziękowała naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Mokotów Iwona Sadrzak.

Dziękuję wszystkim przedsiębiorcom za oddane głosy, które potwierdziły, że nasze wsparcie, zrozumienie i profesjonalizm spełniają ich oczekiwania. Zadowolenie klientów jest dla nas szczególną motywacją” – powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

­


(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Chciał tylko „dosuszyć” samochód. Efekt to 2,5 tysiąca mandatu i 10 punktów (WIDEO)

Chciał tylko „dosuszyć” samochód. Efekt to 2,5 tysiąca mandatu i 10 punktów (WIDEO)


JAK PRAWDA

Jak prawda