Uwaga na oszustów

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszustki, która wczoraj weszła do domu 82-letniej mieszkanki Hrubieszowa pod pretekstem sprawdzenia działania wodociągu. Kobieta poodkręcała wszystkie krany z bieżącą wodą i wykorzystując zamieszanie, skradła staruszce 1500 zł. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci poszukują oszustki, która wczoraj weszła do domu 82-letniej mieszkanki Hrubieszowa pod pretekstem sprawdzenia działania wodociągu. Kobieta poodkręcała wszystkie krany z bieżącą wodą i wykorzystując zamieszanie, skradła staruszce 1500 zł. Jest to już kolejny przypadek oszustwa i kradzieży pieniędzy, dokonany na osobie starszej na terenie powiatu.

Dlatego policjanci zwracają się z apelem do ludzi starszych, szczególnie tych mieszkających samotnie, aby uważali na obce osoby, które wykorzystując przychylność i ufność, chcą oszukać lub okraść.

Osoby mieszkające samotnie mogą również otrzymywać dziwne telefony od nieznanych osób podających się za wnuczka lub innego członka rodziny, który zwykle prosi o pilną pożyczkę pieniędzy.

Zanim wpuścimy kogoś do domu lub tym bardziej pożyczymy komuś pieniądze, upewnijmy się, z kim mamy do czynienia. Jeżeli ktoś podaje się za pracownika jakiegoś zakładu, czy instytucji poprośmy, aby okazał nam dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający jego tożsamość.

Policjanci podejmują wiele działań prewencyjnych zmierzających do wyeliminowania tego zjawiska informując ludzi starszych poprzez media, prasę, a także specjalnie przygotowane ulotki oraz spotkania ze starszymi ludźmi, czy też poprzez współpracę z proboszczami parafii.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy natychmiast dzwonić na Policję pod numer 997 lub z telefonu komórkowego 112.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowi (E.K.)