Uważajmy na drogach: 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych na drogac w czasie minionej doby

7 wypadków drogowych, podczas których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych to bilans wypadków na drogach województwa lubelskiego w czasie minionej doby. Wśród rannych są 4 osoby piesze i 1 motocyklista. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami, ostrożność i wyobraźnię. Kierowco poza światłami włącz także myślenie!

Reklamy

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj kilka minut po godzinie 23 w miejscowości Kąkolewnica. Kierujący VW Jetta 22-latek najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie do rowu i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 32-letni pasażer auta. Drugi z pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do innego groźnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj na al. Solidarności w Lublinie przed godziną 11. Kierujący Fiatem 74-latek na skrzyżowaniu uderzył w bok osobowej skody. W wyniku tego wypadku dwóch kierujących oraz pasażerka fiata zostało rannych.

W wyniku wczorajszych zdarzeń drogowych poszkodowani zostali również piesi. W Lublinie przy ul. Krańcowej przed godziną 15, kierujący skodą 30-latek potrącił idącą przez przejście dla pieszych 65-latkę. Po godzinie 19 na ul. Osmolickiej, kierujący Audi 23-latek potrącił na przejściu dla pieszych 50-latkę. W tym samym czasie w miejscowości Płoskie gm. Zamość doszło do potrącenia 28-latki przechodzącej przez jezdnię, przez kierującego Oplem Omegą 23-latka. Jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy, natomiast piesza miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kolejne zdarzenie z udziałem osoby pieszej miało miejsce w miejscowości Gózd. Jak wstępnie ustalili policjanci z Łukowa, kierująca Renault 18-latka potrąciła na nieoświetlonej drodze 56-lat6ka, który szedł nieprawidłową stroną drogi.

Pomimo bardzo dobrych warunków drogowych doszło do 7 wypadków drogowych. Najczęstszą przyczyną wypadków wciąż pozostaje brawura, nieostrożność, czy  jazda z nadmierną prędkością. Pamiętajmy, że wiosną na drogach pojawia się nie tyko więcej samochodów, ale w szczególności więcej pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z przepisami, ostrożność i wyobraźnię. Kierowco poza światłami włącz także myślenie!

 

źródło i fot: KWP Lublin (AF)