Uzbrojeni w drewniane pałki oraz kastet zaatakowali w centrum miasta

Za udział w bójce odpowiedzą trzej mieszkańcy Chełma w wieku od 19 do 22 lat. Mężczyźni wyposażeni w drewniane pałki oraz kastet zaatakowali w centrum miasta dwóch 24- latków. Uszkodzili też samochód, którym przemieszczali się pokrzywdzeni. Policję o tym zdarzeniu powiadomiły przypadkowe osoby. Napastnicy zostali zatrzymani.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 13.00 w centrum Chełma. Dwaj 24- letni mieszkańcy miasta zostali zaatakowanie przez kilku mężczyzn. Napastnicy posługując się drewnianymi pałkami oraz kastetem uderzali pokrzywdzonych po całym ciele. Uszkodzili też samochód, który przemieszczali się mężczyźni. Przypadkowe osoby o całym zdarzeniu powiadomiły dyżurnego chełmskiej komendy. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres zatrzymali sprawców.

Okazali się nimi trzej mieszkańcy Chełma w wieku 19, 21 i 22 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli też przedmioty, którymi się posługiwali. Jak ustalili śledczy 19- latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Wczoraj wszyscy usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Dzisiaj zostaną tez doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

źródło i fot. KMP Chełm (E.C.)