V Międzynarodowe Mistrzostwa SG w Strzelectwie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w V Międzynarodowych Mistrzostwach Straży Granicznej w Lubaniu.

Reklamy

W dniach 12 – 13.05.2014 r. na krytej strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu toczyła się walka o zwycięstwo  w Międzynarodowych Mistrzostwach Straży Granicznej w Strzelectwie, nad którymi patronat objął Komendant Główny SG oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG. Do rywalizacji przystąpiły 23 drużyny trzyosobowe, w tym reprezentacje z Komendy Głównej SG, oddziałów Straży Granicznej oraz ośrodków szkolenia SG. W zawodach uczestniczyły także drużyny z Urzędu Celnego we Wrocławiu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Jednostki Wojskowej w Lublińcu, Jednostki Wojskowej w Bolesławcu, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu,  Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Zakładu Karnego w Zarębie oraz zagraniczne reprezentacje z  Centrum Kynologicznego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, Policji Federalnej Niemiec z Inspekcji w Ludwigsdorfie, niemiecko- polskiej Placówki w Ludwigsdorfie i Policji Czeskiej w Pradze.

Podczas zawodów rozegrano cztery konkurencje, obejmujące strzelanie dokładne w ograniczonym czasie,  strzelanie dynamiczne w mierzonym czasie, strzelanie sytuacyjne w mierzonym czasie, a także strzelanie drużynowe sytuacyjne w mierzonym czasie.

Każdy z uczestników musiał wykazać się celnością, zręcznością, bardzo dobrą kondycją fizyczną, a także spostrzegawczością i refleksem w strzelaniu do przesuwających się celów.

Spośród rywalizujących zawodników wyłoniono  trzy najlepsze drużyny SG, trzy najlepsze zawodniczki SG oraz  trzech najlepszych zawodników SG. Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej SG zdobyła reprezentacja z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce przypadło drużynie z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.

 

źródło: NOSG

zdj. OSSSG