V Święto Suma w Prehoryłem

Zawody wędkarskie, występy zespołów i kapel oraz konkurs z nagrodami – to niektóre atrakcje, jakie przygotowano na V Święto Suma w Prehoryłem, które odbyło się 14 lipca przy miejscowej świetlicy.

Reklamy

Zmagania pasjonatów wędkarstwa rozpoczęły się już o 5:00 rano i trwały do ok. 15:00. W zawodach udział wzięło 18 wędkarzy. Pierwsze miejsce zajął Mirosław Wenek z PZW Zamość „Roztocze” (5450 pkt.), drugi był Witold Pikuła z Koła PZW Mircze (5390 pkt.), zaś trzeci Zbigniew Łupkowski z Koła PZW Hrubieszów Miasto (4170 pkt.). Kolejne miejsca zajęli: Nosal Bogdan (4040 pkt.) i Ciuch Paweł (3250 pkt.) z Koła PZW Mircze oraz Duda Dariusz (2110 pkt.) z Koła PZW Werbkowice. Największym okazem zawodów był leszcz o wadze 2,17 kg złowiony przez Zbigniewa Łupkowskiego z Hrubieszowa. 

Tegoroczne uroczystości rozpoczęło uroczyste otwarcie i poświęcenie wyremontowanej świetlicy w Prehoryłem. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanym środkom  w ramach programu „Odnowa i rozwój wsi”, działanie 413, wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całość inwestycji wyniosła 248 984,96 zł z czego 161 941,00 zł stanowi kwota pomocy otrzymanej w ramach PROW.

W programie części artystycznej V Święta Suma znalazły się występy zespołów i kapel: „Gdzie diabeł nie może” z Zamościa, „Na granicy”, „Ventus”, „Moch-Band” z gminy Mircze oraz „Wygibusy” z Biłgoraja. Nocną zabawę poprowadził zespół „SHANTEL”. 

Dla uczestników imprezy interesujących się wędkarstwem, przygotowano konkurs wiedzy o rybach i nie tylko, w którym do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Można było także posmakować grochówki przygotowanej przez Przedsiębiorstwo DREAMS z Komarowa, którą dla wszystkich zapewnili organizatorzy. Tradycyjnie imprezie towarzyszyło wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Organizatorami V Święta Suma byli: Wójt Gminy Mircze, Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Zamościu, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Mirczu oraz Sołtys Wsi Prehoryłe.

Sponsorzy imprezy: Andrzej Przebierowski, Adam Wójcik, Jan Wasyna, Stanisław Gietka, Radosław Macheta, Henryk Kobel, Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Zamościu oraz Dariusz Skiba.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tegorocznego Święta Suma.

 

zobacz zdjęcia>>>


Info i fot. GOK Mircze