Volkswagen uderzył w słup oświetleniowy. Kierowca nie żyje, pasażer odwieziony do szpitala

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w południe w miejscowości Nowy Krępiec. Kierowany przez 28-latka z gminy Milejów volkswagen z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy. Mimo przeprowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej kierowca zmarł. Pasażer odwieziony został do szpitala.

Reklamy

 

W czwartek w południe dyżurny świdnickiej policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym w m. Nowy Krępiec nieopodal Świdnika. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż kierowca volkswagena z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy.

28-latek zmarł na miejscu mimo intensywnej akcji reanimacyjnej prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego. 30-letni pasażer, również z gminy Milejów, przewieziony został do szpitala.

Badanie jego trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Stan trzeźwości kierowcy znany będzie po przeprowadzonej sekcji zwłok. Trwa postępowanie mające na celu ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia.


źródło i fot. KPP Świdnik