W Akademii Zamojskiej powstało Towarzystwo Strzeleckie

6 czerwca 2022 r. studenci Akademii Zamojskiej utworzyli w uczelni Towarzystwo Strzeleckie.

Reklamy

Towarzystwo Strzeleckie jest organizacją studencką, do której może dołączyć każdy student Akademii Zamojskiej, bez względu na kierunek studiów. W pierwszym zebraniu założycielskim wzięło udział 20 studentek i studentów AZ.

Towarzystwo stawia sobie za cel szerzenie wiedzy proobronnej z ukierunkowaniem na naukę strzelania. Pierwsze przedsięwzięcia w ramach organizacji będą dotyczyły teorii i podstaw obsługi broni oraz strzelania. W miarę poznawania i doskonalenia zagadnień, gdy osiągnięty zostanie założony poziom wiedzy i umiejętności udamy się na strzelnicę. W dalszej perspektywie planujemy zajęcia związane z surwiwalem, terenoznawstem. Za nami pierwsze spotkanie założycielskie, wkrótce wybierzemy zarząd Towarzystwa. Chcemy również by mogli w nim uczestniczyć nie tylko studenci Akademii Zamojskiej, ale również pracownicy naszej Uczelni, którzy wyrażą taką chęć – powiedział ppłk rez. mgr inż. Andrzej Podhorodecki z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Zamojskiej, koordynator przedsięwzięcia.

Towarzystwo Strzeleckie AZ planuje również zorganizowanie zawodów strzeleckich oraz związanych z tematyką proobronną dla młodzieży szkół średnich.

­

(info i fot. AZ)


Zobacz też:

Seniorka uprawiała konopie, bo… efekt ich działania był „piorunujący” [WIDEO]

Seniorka uprawiała konopie, bo… efekt ich działania był „piorunujący” [WIDEO]