W czasie przemytu rozbił się motolotnią w lesie – ZDJĘCIA

44-letni Ukrainiec przemycał papierosy przy użyciu motolotni. W czasie lotu rozbił się z nielegalnym towarem w lesie.

Reklamy

21 grudnia, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Zbereżu, zauważyli obiekt latający poruszający się na dość dużej wysokości z kierunku wschodniego w głąb Polski. Podejrzewając, że może to być motolotnia z kontrabandą, monitorowali jej dalszy przelot.

W pobliżu miejscowości Wołczyny, na terenie powiatu włodawskiego, znaleziono rozbitą motolotnię, porozrzucany przemycony towar i rannego pilota. 44-letni obywatel Ukrainy został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Reklamy

Wrak motolotni został zabezpieczony. W znalezionych w pobliżu pudłach znajdowało się 8 tys. paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 112 tys. zł. Prawdopodobnie załadunek i start motolotni odbył się za wschodnią granicą kraju, a towar miał być zrzucony bez lądowania po naszej stronie.

44-latek odpowie za przemyt papierosów oraz nielegalne przekroczenie granicy państwowej przy użyciu statku powietrznego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Cudzoziemiec, po wyjściu ze szpitala oraz zakończonych wobec niego czynnościach procesowych, został przekazany w dniu 24 grudnia, służbom granicznym Ukrainy.

fot. NOSG


Zobacz też:

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG – zdjęcia