8 grudnia 2023

W internecie podawał się za pielęgniarkę. Namawiał 12-latkę do robienia i przesyłania intymnych zdjęć

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z KMP w Chełmie zatrzymali 27-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna skontaktował się za pomocą komunikatora internetowego z 12-latką z pow. chełmskiego. Podając się za pielęgniarkę szkolną nakłaniał małoletnią do wykonania i przesyłania intymnych zdjęć.

Reklamy

 

Informację o przestępstwie otrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego w Chełmie. W miniony wtorek do komendy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że za pomocą komunikatora internetowego, kilka dni wcześniej, ktoś nawiązał kontakt z jej 12-letnią córką.

Najpierw podając się za pielęgniarkę szkolną poprosił ją o skaleczenie się w palec, a następnie zaczął wypytywać o sfery intymne dziecka oraz namawiać do wykonania i przesyłania zdjęć.

Reklamy

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z Chełma. Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali zebrane w sprawie materiały. Na tej podstawie wytypowali sprawcę.

Pozyskane informacje doprowadziły ich do Łodzi. Tam przy wsparciu kolegów z KMP w Łodzi zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy, policjanci zabezpieczyli komputery oraz elektroniczne nośniki pamięci.

Ze wstępnej analizy zabezpieczonych dowodów wynika, że mężczyzna na swoim koncie może mieć znacznie więcej tego typu przestępstw. Jak się okazało 27-latek w 2012 roku karany był już za podobne przestępstwa i posiadał zakaz kontaktowania się z małoletnimi, również za pośrednictwem Internetu.

Wczoraj 27-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, gdzie usłyszał zarzuty nakłaniania małoletniej za pomocą komunikatora internetowego do wykonania innej czynności seksualnej.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. złotych. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy analizują zabezpieczone nośniki.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin