26 września 2023

W kołach i w wagonach – ZDJĘCIA

Przemyt ponad 8,2 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Papierosy ukryte były w samochodzie ciężarowym i pociągach towarowych.

Reklamy

18 listopada 2020 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Małaszewiczach w wyniku kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski ujawnili 5 tys. paczek papierosów. Wartość rynkową nielegalnego towaru funkcjonariusze oszacowali na ponad 70 tys. zł.

Ujawnienie papierosów możliwe było dzięki użyciu skanera RTG, który wskazał, że w jednym z wagonów przewożących pellet ukryty jest dodatkowy ładunek.

Reklamy

Z kolei 19 listopada 2020 r. w Hrebennem, również dzięki pomocy rentgena, funkcjonariusze ujawnili blisko 1,6 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kołach jezdnych naczepy pojazdu ciężarowego. Kierujący tirem 47-letni mężczyzna przyznał się do próby przemytu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności wpłacając tytułem kary grzywny aż 28,5 tys. zł.

Przemyt nielegalnych papierosów udaremnili również (21 listopada 2020 r.) podczas wspólnych działań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym razem nielegalny towar ukryty był w trzech wagonach pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze. W bocznych ścianach węglarek znajdowało się ponad 1,6 tys. paczek papierosów.

Reklamy

We wszystkich sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe.

­

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie