W oczekiwaniu na Policję zasnął… Miał 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który spowodował kolizję. Mężczyzna był w takim stanie, że oczekując na przyjazd policji usnął na siedzeniu.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17 w miejscowości Kolonia Trawniki, w powiecie świdnickim. Policjanci, po przybyciu na miejsce, zastali śpiącego w fotelu kierowcy Mercedesa 29-letniego mieszkańca gminy Trawniki.

– Jak ustalili mundurowi, 39-letnia kierująca pojazdem marki Nissan zauważyła, że jadący z przeciwka kierowca Mercedesa zjeżdża na jej pas ruchu – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka ze świdnickiej komendy. – Kobieta zjechała na pobocze i się zatrzymała, jednak pomimo tego kierowca przodem swojego pojazdu uderzył w pojazd pokrzywdzonej.

Reklamy

­

Badanie wykazało, że 29-latek ma cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a Mercedes został odholowany na policyjny parking.

Mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne powyżej 5 000 złotych.

­

źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Świdnik


Zobacz też:

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Nagranie z monitoringu [WIDEO]

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Nagranie z monitoringu [WIDEO]


Zerknij na Instagram →