W sobotę w 6 wypadkach zostało rannych 6 osób. Wzmożone kontrole na drogach w ostatni weekend wakacji

Trwa ostatni weekendu tegorocznych wakacji. Wiele osób wraca z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci ruchu drogowego. Sprawdzana jest prędkość, trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów. Mundurowi reagują na wszelkie przypadki naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Reklamy

 

Dzisiaj wiele osób będzie wracało z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci. Funkcjonariusze w przypadku każdej kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty, jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność, czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

Tylko wczoraj na Lubelszczyźnie doszło do 6 wypadków drogowych w których rannych zostało 6 osób. Policjanci zatrzymali, aż 29 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano 50 kolizji drogowych.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin