Walka z nielegalnym hazardem trwa. W 2019 roku zabezpieczono na Lubelszczyźnie 514 nielegalnych automatów

W wyniku działań kontrolnych funkcjonariusze KAS z woj. lubelskiego zabezpieczyli w minionym roku 514 nielegalnych automatów i innych urządzeń służących do gier hazardowych. A w ramach profilaktyki antyhazardowej spotkali się z blisko dziesięcioma tysiącami uczniów, rodziców i nauczycieli.

Reklamy

 

W 2019 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno – Skarbowej, w ramach realizacji jednego z zadań KAS, prowadzili na szeroką skalę kontrole z zakresu zwalczania nielegalnego hazardu. Działania prowadzone były w lokalach usytuowanych na terenie całego województwa lubelskiego, zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach i wsiach. Niejednokrotnie nielegalne automaty funkcjonariusze ujawniali w budach, przyczepach czy kontenerach. Łącznie w minionym roku lubelska KAS zabezpieczyła 514 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

W grudniu 2019 r. funkcjonariusze lubelskiej KAS prowadzili kontrole m.in. Rykach, Puławach, Chełmie, Terespolu i Zamościu. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 21 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych, dokumentację związaną z prowadzoną działalnością, klucze do automatów, a także ponad 10 tys. zł. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Walka z nielegalnym hazardem to nie tylko działania kontrolne. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi też m.in. ogólnopolską akcję informacyjną pn. „Hazard? Nie, dziękuję!”. Celem akcji jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze lubelskiej KAS dotarli do blisko 10 tys. osób, prowadząc spotkania w 115 szkołach.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie