8 grudnia 2023

Warsztaty „Było, nie minęło…”

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Było, nie minęło…” warsztaty o tematyce historycznej, które poprowadzi Adam Sikorski. Spotkanie skierowane jest do młodzieży oraz do pasjonatów historii w każdym wieku.

Reklamy

 

Uczestnicy dowiedzą się jak dokumentować historię swojej rodziny, poszukiwać śladów minionych dziejów w najbliższym otoczeniu, odkrywać bohaterów lokalnej społeczności. Warsztaty odbędą się 12 sierpnia 2015 o godz. 12:00 w CKF Stylowy w ramach 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowania historią lokalną, odkrywanie namacalnych fragmentów historii w swojej okolicy oraz bohaterów i wydarzeń, z których możemy być dumni, a także zwrócenie uwagi na wartość relacji świadków, które warto ocalić od zapomnienia.

Reklamy

Adam Sikorski – historyk, dziennikarz, dokumentalista, twórca programów Było, nie minęło…, Ocalić… od zapomnienia, Z archiwum IPN; reżyser i scenarzysta filmów o tematyce historycznej, m.in. Jeżeli zapomnimy o nich…, Tarcza Rzeczypospolitej,  Trzy dni w przedsionku piekła, Epitafium dla Orłów, Rajd „Podkowy”, autor książek: Mapa tajemnic. Kronika zwiadowców historii i Mapa tajemnic. Z dziennika wypraw.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Odbiór bezpłatnych wejściówek w dniu warsztatów  w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9.