Werbkowice: 94 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W dniu 11 listopada 2012r. w Werbkowicach odbyły się uroczystości związane z 94 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Reklamy

Organizatorami obchodów tego Narodowego Święta byli: Wójt Gminy Werbkowice, Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach oraz Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Werbkowicach.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz Adam Siedlecki i ks. Mariusz Dziadosz.

Reklamy

Po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu kwartetu smyczkowego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z Zamościa w składzie: Katarzyna Puźo– skrzypce, Katarzyna Kot–Tymura – wiolonczela, Bartłomiej Senczak – skrzypce, Wieczesław Kucharuk – altówka oraz wokalistka Magdalena Jamroz.

Nastepnie odbył się przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego gdzie szwadroniści ze stowarzyszenia „Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej” im. 2 Pułku Strzelców Konnych wciągnęli flagę państwową na maszt. Wszystkie przybyłe delegacje złożyły hołd poległym w walce o wolną Polskę składając symboliczne wieńce przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości zakończyły się w Gminnym Ośrodku Kultury częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkół w Sahryniu i przemówieniem Pana Wójta Gminy Werbkowice.


Na uroczystości przybyły następujące poczty sztandarowe:

Zespół Szkół w Sahryniu

Zespół Szkół w Werbkowicach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Malicach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Podhorcach

Straż Pożarna z Terebinia

oraz delegacje:

Polskie Stronnictwo Ludowe

Pierwsza Próbna Werbkowicka Drużyna Harcerek „Dąb”

Rada Gminy Werbkowice

Przedszkole samorządowe „Bajka” w Werbkowicach

Gminny Ośrodek Kultury

Stowarzyszenie „Szwadron ziemi hrubieszowskiej” imienia 2 pułku strzelców konnych

 

Info i foto: GOK Werbkowice