Werbkowice: Maraton głośnego czytania „Kreuj z nami modę na czytanie”

12 kwietnia 2013 r. w GBP w Werbkowicach w ramach projektu „ Teraz My” odbył się maraton głośnego czytania „Kreuj z nami modę na czytanie”. Impreza trwała od godz. 10.00 do 13.00.

Reklamy

 

W programie odbyło się:

– Spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Skowron

Reklamy

– Konkurs pięknego czytania wierszy autorki

Głośne czytanie literatury dziecięcej uczniom ze szkoły podstawowej i przedszkolakom z przedszkola w Werbkowicach, lektorami byli uczniowie gimnazjum, nauczyciele i bibliotekarze.

Dzieci z uwagą słuchały fragmentów Pippi Pończoszanki , Kota w butach, Brzydkiego Kaczątka, Zająca i Żółwia. W przedsięwzięciu wzięło udział 120 osób, w tym 11 w roli lektorów.

 

Projekt Teraz MY-> DKK dla dzieci i młodzieży prowadzony jest przez Instytut Książki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries- przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 
 
 
 
Info i fot. GOK Werbkowice