Werbkowice: Piknik Rodzinny w Przedszkolu Samorządowym „Bajka”

W dniu 06.06.2013 r. odbył się organizowany przez Przedszkole Samorządowe „Bajka” w Werbkowicach Piknik Rodzinny, czyli Święto Mamy, Taty i Dziecka. W tym roku Rodzice przygotowali dla swoich pociech nie lada atrakcje – wystawili na scenie w GOK przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

Reklamy

Dzieci pootwierały ze zdziwienia buzie widząc dekoracje, a gdy na scenę wyszła mama Oskara jako narrator wprowadzając dzieci w świat bajki, zapadło milczenie. Były tam mama Jasia i Piotrusia w stosownym przebraniu {mama Czerwonego Kapturka} oraz mama Kubusia {Czerwony Kapturek},wielką atrakcją, a zarazem przerażający był wilka – tata Zosi, zainteresowanie wywołał też leśniczy – tata Gabrysi i babcia – mama Mai i Kacperka. Na scenie znalazły się też ptaszki – mamy Karolinki i Emilki oraz wiewiórka mama Jagody i Milenki. Dopiero się działo, wszyscy czuli się jak w prawdziwym teatrze. Piękne i stosowne stroje, oprawa muzyczna dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, aktorzy jak profesjonaliści. Nic dziwnego, że na zakończenie były owacje na stojąco. Było za co dziękować naszym aktorom, a że cała sala była wypełniona rodzinami naszych dzieci miał też kto dziękować. Widoczne było wśród obserwatorów zachwycenie tą inicjatywą Rodziców.

 

W drugiej części scena należała do przedszkolaków. Dzieci w swojej części artystycznej przedstawiły Rodzicom swoją miłość i wdzięczność za życie, cały trud oddania, miłości i wychowywania .

 

Następnie cała impreza przeniosła się na świeże powietrze, gdzie było wspólne pieczenie kiełbasek, słodycze dla dzieci, poczęstunek dla rodziców. Imprezę uatrakcyjniały pokazy strażaków, formacji wojskowej, gry i zabawy sportowe dla dzieci i rodziców.

 

 Impreza była bardzo udana, dopisała pogada oraz zaproszeni goście w osobach -Pan Lech Bojko wójt Werbkowic, Pani Małgorzata Wojturska – przewodnicząca Rady Gminy, Pani Monika Podolak- sekretarz Gminy, Pan Sławomir Bednarczuk- inspektor oświaty, Pan Andrzej Osuch- dyrektor GOK, Pan Ryszard Mazurkiewicz- kierownik Hali, Pan Stanisław Stachniuk- radny i sołtys Werbkowic, oraz wielu rodziców, dziadków, kuzynów .

 

 Działania takie wspaniale jednoczą społeczność przedszkolną ze środowiskiem.

 

Źródło UG Werbkowice