Werbkowice: Warsztaty artysyczne: land art, rysunek, grafika

W związku z realizacją przez Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach działań w ramach projektu pt. „Tworzenie i upowszechnianie lokalnej twórczości artystycznej” informujemy, że w dniach 11-13.07.2013 odbędę się warsztaty artystyczne (Land art, rysunek, grafika).

Reklamy

 

Grupa docelowa: młodzież i osoby dorosłe zamieszkujące na terenie Gminy Werbkowice.

Osoba prowadząca: Emanuela Czujowska – artysta grafik

http://www.kopaniec.com/grupa_artystyczna_kopaniec_emanuela/1.html

 

Zapisy trwają do 09.07.2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury pod nr tel. (84) 6572032 lub 601 178 163. Osoba odpowiedzialna: Edyta Pomykała.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Warsztaty polegać będą na pokazaniu związku człowieka z przyrodą, tendencji w sztuce współczesnej oraz związku poezji ludowej z plastyką. Działania artystyczne będą połączone z elementami otaczającej nas przyrody, sztuką inspirowaną naturą i prostymi wskazówkami profesjonalnej artystki co w efekcie pozwoli zgromadzić prace, które później będą zamieszczone jako ilustracje w tomikach poezji.

Program, tematy: „Land art” – czyli sztuka ziemi polegająca na komponowaniu
z dodatkowych elementów przyrody nowego pejzażu – miejsca bogatszego o naszą wrażliwość (ze względu na swą ulotność niezbędny jest aparat fotograficzny w celu uwiecznienia dzieła); rysunek – proste metody kopiowania otaczających nas fragmentów natury, kompozycje roślinne i detale szkicowane w plenerze; grafika – czarno-białe kompozycje roślinne, struktury, faktury i formy abstrakcyjne, dodatkowe dekoracje liternicze, proste ornamenty z pisma odręcznego.

 

Operacja realizowana jest w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi objętego PROW 2007 – 2013.