Werbkowicka Paczka podziękowała Dobroczyńcom

W niedzielę 24.02.2013 w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach odbyła się uroczysta Gala Szlachetnej Paczki w Rejonie Gmina Werbkowice i okolice.

Reklamy

Był to czas podsumowań, podziękowań i wzruszeń. Podczas uroczystości nie zabrakło wielu miłych slow, wspólnie oglądaliśmy film – relację z XII edycji Szlachetnej Paczki w naszym rejonie. To opowieść o Wolontariuszach, Rodzinach, Darczyńcach. O naszej ciężkiej pracy, o emocjach i wzruszeniach, o ludziach dobrej woli – Dobroczyńcach. Na sukces pracowało 15 energicznych Wolontariuszy, w Rejonie Gminy Werbkowice zostało uszczęśliwionych 31 rodzin, 693 Darczyńców o wielkich sercach zrobiło 294 paczki, a ich wartość wynosiła przypuszczalnie 60400zł. To tylko liczby, ale wrażeń i emocji, które towarzyszyły Szlachetnej Paczce nie da opisać się słowami. Nie da się również przeliczyć zaangażowania ludzi dobrej woli i pracy Wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Jest to bezcenne! To wielki sukces – mówią organizatorzy – cieszymy się że pomogliśmy tak wielu rodzinom.

W 31 domach Naszych RODZIN Święta Bożego Narodzenia 2012  były wyjątkowe. Stało się tak dzięki pracy wielu paczkowych osób, dzięki szlachetnym paczkom, które przygotowali Darczyńcy, dzięki Wam Wolontariuszom, dzięki wyjątkowym prezentom od Darczyńców i dzięki NIM samym, bo głęboko wierze, ze nastąpił w Nich impuls do zmiany – do nowego lepszego życia. Jeśli przyczyniliśmy sie do tego My Wolontariusze, to czuje radość z tego powodu. Bo tak naprawdę to nie rzeczy pomagają ale ludzie…” – tak podsumowała cały projekt Lider Rejonu Katarzyna Sawicka. Podziękowała również swoim dzielnym Wolontariuszom: Doceniam Wasze wielkie zaangażowanie i wielkie serce jakie włożyliście w tą edycje paczki w naszym rejonie. Doceniam wasz trud i mnóstwo wyrzeczeń, by NAM RAZEM udało sie przeżyć Najpiękniejszy Weekend w roku – Finał Szlachetnej Paczki 2012.

Reklamy

Wszyscy dali z siebie 200% normy i zmieniali świat na lepsze, bo tylko mądre pomaganie odnosi sukces! Najpiękniejsze co możemy ofiarować innym, to nasz czas…”

Wielkie podziękowania należą się Dobroczyńcom. To szczególne osoby i dzięki nim projekt Szlachetna Paczka, mógł się odbyć w Werbkowicach.

Lech Bojko – Wójt Gminy Werbkowice

Ryszard Mazurkiewicz – kierownik Hali Sportowej w Werbkowicach

Andrzej Osuch – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach i pracownicy

Rada Gminy Werbkowice

Motocykliści – Wiktor Dec i Piotr Gietka

Piłkarze Klubu „Kryształ” – Dawid Stankiewicz,  Dawid Nosal, Mariusz Podgórski, Sebastian Czarnecki

Sędziowie – Paweł Kaczoruk i Jarosław Kaczoruk

Jacek Mazurek

Sławomir Bednarczuk

Tomasz Bąk

Krystian Ogórek

Firma – Produkcja i sprzedaż pieczywa Beata „Gietka”

Kwiaciarnia  „Maria” Mojsym Maria ul. Mickiewicza 1b; Hrubieszów, ul. Piłsudskiego 48; Horodło

Zespół „Kalejdoskop” – działający przy Szkole Podstawowej w Hussynem; instruktorzy Anna Myślwiec i Magdalena Orzechowska

Zespół „Wesoła Ferajna” – działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach; instruktor Anna Myślwiec

Towarzystwo Fotograficzne Ziemi Hrubieszowskiej

Firma Kurierska „Opek” z Warszawy

 

Wójt Gminy Werbkowice, Lech Bojko odbierając podziękowania jako Darczyńca i Dobroczyńca powiedział –  …”Nie zrobiłem tego z racji wykonywanego stanowiska ale z tego powodu, że tak zostałem wychowany. Jeśli widzę osobę w potrzebie to pomagam, z odruchu serca. Pomoc rodzinom żyjącym w ubóstwie, należy do państwa a Wy Wolontariusze tą lukę świetnie wypełniacie…”

 

Złożyliśmy podziękowania dla Społeczności Werbkowieckiej – kibiców Szlachetnego Meczu, dzięki niemu zrobiliśmy wielkie paczki dla 2 rodzin, mam samotnie wychowujących dzieci.

Tytułem „ZŁOTE SERCE” został obdarowany Sebastian Kawałko, Lider Rejonu Zamość i okolice – osoba szczególna dla Werbkowieckiej Paczki. Jego wsparcie, cudowna współpraca i pozyskiwanie Darczyńców dla naszego rejonu jest nieocenione.


Przyznaliśmy tytuł PRZYJAZNE MIEJSCE WOLONTARIUSZOM dla:

Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach,

Hali Sportowej im. Bronisława Malinowskiego w Werbkowicach.

 

PRZYJACIELEM Szlachetnej Paczki został: Ryszard Mazurkiewicz, odbierając wyróżnienie dodał:„Mam nadzieję, że w następny roku będzie działać wolontariat Szlachetnej Paczki w Werbkowicach, jestem do Waszej dyspozycji i zawsze będę Was wspierał, obiecuję swoją współpracę. Jestem zaskoczony przyznanym tytułem ale jest mi niezmiernie miło z tego powodu.”


Dyrektor GOK w Werbkowicach, pan Andrzej Osuch powiedział: „Szlachetna inicjatywa, cieszę się, że w dzisiejszych czasach są jeszcze młodzi ludzie, którzy chcą pomagać bezinteresownie. Pamiętam jak byłem harcerzem, udzielaliśmy się w różnych inicjatywach i to był powód do dumy. A teraz jest to wyśmiewane. Głowa do góry! Odwagi wolontariusze.” 

 

Podziękowania i kwiaty powędrowały również do Katarzyny Sawickiej – Lidera Gminy Werbkowice – za wielkie serce, oddanie, za te wszystkie wzruszenia i emocje, których doświadczyliśmy. Za ten wspólnie spędzony magiczny czas.

„Nie było by Paczki w Werbkowicach, gdyby nie Twoje szczególne zaangażowanie i nieprzespane noce Kasiu. Dziękujemy… – mówi Aneta Hołuj Wolontariusz, i dodaje –

Nie byłoby paczki w Werbkowicach, gdyby nie Ty Kasiu, Twoje nieprzespane noce…

 

Kamila Siedlecka dołączyła podziękowania od serca: „Zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć, z 15 indywidualności, całkiem sobie obcych osób, zrobiłaś jedną zgraną Paczkę. Mówiłaś, że nie warto się przejmować, jak wiatr wieje w oczy, bo zawsze można osiągnąć cel. Nie ma rzeczy niemożliwych i nawet porażkę można obrócić w sukces. Dziękujemy za pomoc nie tylko w sprawach projektu ale również sprawach osobistych.”

 

Szlachetna Paczka po raz kolejny udowodniła, że jeżeli wskaże się kierunek dla konkretnych i mądrych działań, zawsze znajdą się osoby, które mają w sobie chęć pomagania. Powodzenie projektu zależy, przecież właśnie od ludzi i od tego, czy znajdą w sobie wolę walki o lepszą rzeczywistość.

 

Prawdziwą radość daje dawanie, dzielenie się z innymi, a nawet najmniejszy gest dobrej woli ubogaca Darczyńcę, podbudowuje Rodzinę, gdyż ktoś całkiem obcy z wielki sercem, poświęca swój czas i pieniądze, sprawia, iż w jednej chwili zwykły szary zimowy dzień staje się bajecznym dniem, w którym spełniają się marzenia. Dobroczyńca z podziwem patrzący na młodych ludzi, którzy pracują z wielką miłością a satysfakcja jest ich zapłatą. Wolontariusz, który poświęca swój czas dla innych, paczka na początku całkiem mu obcych ludzi, staje się dla niego oazą przyjaźni, jest świadkiem, jak wiele szczęścia może doznać człowiek wyciągając z paczki zegarek, perfumy, żywność – o której marzą dzieci na święta, jak naprawdę niewiele potrzeba, by mała dziewczynka specjalnej troski na widok wymarzonej czerwonej sukienki, poczuła się jak księżniczka. – dodaje ze łzami w oczach Katarzyna Sawicka.

 

Szlachetna Paczka to projekt, który łączy ludzi – Wolontariuszy – Rodziny w potrzebie – Darczyńców i Dobroczyńców. Tylko razem zmieniamy świat na lepsze!

 

Dziękujemy Towarzystwu Fotograficznemu Ziemi Hrubieszowskiej i naszej Wolontariuszce Arletce Mazurek za fotorelacje z Gali.

 

Organizatorzy

Zdjęcia: Towarzystwo Fotograficzne Ziemi Hrubieszowskiej