Więcej miejsc w ŚDS, posterunek do remontu

Od września Środowiskowy Dom Samopomocy w Modryniu w gminie Mircze będzie mógł przyjąć więcej podopiecznych, a do końca roku będzie miał do dyspozycji własny samochód. Pieniądze na ten cel gmina otrzymała od wojewody lubelskiego. We wtorek radni przyjęli je do budżetu.

Reklamy

W ŚDS w Modryniu zostanie utworzonych dodatkowych 10 miejsc, co oznacza, że w placówce będzie mogło przebywać 35 osób.

Reklamy

Zdaniem wójta Gminy Mircze Lecha Szopińskiego na razie to powinno wystarczyć.

Oprócz 50 tysięcy złotych na utworzenie nowych miejsc w domu pomocy wojewoda przekazał gminie 70 tysięcy na zakup samochodu dla ŚDS. Placówka takiego auta nie ma, a gdy trzeba zamawia usługi transportowe u zewnętrznych przewoźników. Poza środkami od wojewody kolejne 80 tysięcy gmina chce pozyskać z lubelskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za te pieniądze samorząd chce kupić samochód dostosowany specjalnie dla osób niepełnosprawnych. Wójt Lech Szopiński zadeklarował, że jeśli środków będzie za mało część pieniędzy dołoży gmina. Samochód dla ŚDS ma być kupiony do końca roku.

Podczas wtorkowej sesji Rada Gminy Mircze jednogłośnie przyjęła też uchwałę o przekazaniu 60 tysięcy złotych na fundusz wsparcia przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Władze gminy uważają, że były posterunek to najbardziej zaniedbany budynek w gminie, które nie wpływa pozytywnie na jej wizerunek. Samorząd chce go więc przejąć, by go wyremontować i w przyszłości przygotować w nim trzy mieszkania socjalne.

***

Źródło:
www.ias24.eu