29 września 2023

Wiózł kontrabandę w walizkach kursowym busem

Prawie półtora tysiąca paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z Krasnegostawu. Nielegalny towar wiózł w dwóch walizkach 59-letni mieszkaniec Działdowa, który podróżował busem jednej z firm przewozowych.

Reklamy

 

Dzisiaj około godziny drugiej w nocy Krasnostawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej busa jednej z firm przewozowych. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, iż mogą nim być przewożone papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  

Pojazdem podróżowało pięcioro pasażerów. W trakcie kontroli funkcjonariusz ujawnili dwie walizki w których znajdowało się łącznie 1490 paczek  nielegalnych papierosów. Właścicielem bagażu okazał się 59-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Reklamy

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i  musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów.

 

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw

Reklamy