Wjechał pod pociąg

Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie kraśnickim w pobliżu miejscowości Sulów, w powiecie kraśnickim. Pociąg pospieszny relacji Rzeszów –Warszawa zderzył się z osobowym Fordem.

Reklamy

 

Do tego groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, około 14.15, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 

Z ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kraśnickiej komendy wynika, że kierujący fordem, jadąc w kierunku Sulowa, zbyt późno zauważył nadjeżdżający pasażerski pociąg pospieszny relacji Rzeszów –Warszawa. Nagłe hamowanie spowodowało poślizg i samochód wjechał przodem pojazdu na tory, gdzie doszło do uderzenia przez lokomotywę składu.

Na miejscu zdarzenia przybyły wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Potłuczeń doznała 16-letnia pasażerka samochodu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, badanie nie wykazało alkoholu. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady mające znaczenie w szczegółowym wyjaśnieniu okoliczności.

Lokomotywa pociągu nie została uszkodzona. Po około 2 godzinach czynności prowadzonych na miejscu przez policjantów i służby kolejowe pociąg pojechał w dalszą trasę.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik