Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wypadek zarejestrował monitoring

Dwie młode kobiety doznały obrażeń ciała w wyniku wypadku drogowego, do jakiego doszło w niedzielne przedpołudnie w Łukowie. Niebezpieczne zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Reklamy

10 marca 2019 r. przed południem w Łukowie na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Cieszkowizna/Partyzantów doszło do wypadku, w którym kierująca Volkswagenem Jetta 38-letnia łukowianka, zderzyła się z Oplem Corsą, którym kierowała 22-latka z powiatu radzyńskiego.

W wyniku zderzenia kierująca Oplem oraz 16 letnia pasażerka  z Volkswagena doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście okazało się, że życiu młodych kobiet nie zagraża niebezpieczeństwo, a urazy których doznały nie są groźne.

Po wstępnych ustaleniach policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierująca Volkswagenem 38-latka dojeżdżając ulicą Wyszyńskiego do skrzyżowania nie zachowała szczególnej ostrożności. Zignorowała świecące czerwone światło dla swojego kierunku ruchu i kontynuowała jazdę. W tym czasie z ul. Cieszkowizna, przy włączonym zielonym świetle, na skrzyżowanie wjechała kierująca  Oplem i na jego środku została uderzona przez samochód marki Volkswagen.

Zdarzenie w całości zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Policjanci analizując okoliczności zdarzenia uznali, że kierująca Volkswagenem Jetta spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za rażące naruszenie przepisów mundurowi zatrzymali 38-latce prawo jazdy. Wkrótce jej sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

 

fot. i wideo: KPP Łuków / UM Łuków