Włamał się do 4 sklepów, baru i zakładu fryzjerskiego. Spowodował straty na ponad 20 tys.

Lubelscy policjanci zatrzymali 23 letniego mężczyznę, który odpowiadać będzie za kradzieże z włamaniem. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili pochodzący z jednego z włamań towar. Zabezpieczono m.in. papierosy, słodycze, kawę oraz pieniądze. Mienie zostało oddane już właścicielce sklepu.

Reklamy

Policjanci z IV komisariatu w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, w czwartek przed południem, weszli do jednego z mieszkań w dzielnicy Czuby. Z ustaleń policjantów wynikało, że pod tym adresem  przebywa podejrzewany o szereg włamań mężczyzna. Razem z 23 letnim złodziejem na IV komisariat trafiło  4 jego kolegów. Młodzi mężczyźni nie chcieli wpuścić funkcjonariuszy do środka, konieczne było siłowe wejście.

23 letni Grzegorz A. zatrzymany został do sprawy włamań, do których doszło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie Lublinie.  Złodziej włamywał się głównie do sklepów spożywczych i mięsnych. Na swoim koncie ma także włamanie do zakładu fryzjerskiego i do jednego z barów.   Z pomieszczeń zabierał pieniądze oraz towary, które później mógł sprzedać. Najczęściej był to alkohol, papierosy, kawa i słodycze.  Z baru skradł 100 butelek piwa, kufle do piwa napoje, głośniki, wagę elektroniczną i …trzy kurczaki. Z kolei z zakładu fryzjerskiego m.in. 2 maszynki, 2 suszarki, prostownicę do włosów i radioodbiornik.  Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 20 tys. zł.

Do pierwszego z włamań doszło pod koniec marca br. a do  ostatniego w miniony  czwartek przy ul. Kaczeńcowej. Włamywacz wpadł kilka godzin później. Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli pochodzące właśnie z tego przestępstwa towary oraz pieniądze. Zabezpieczono papierosy różnych marek, duże ilości słodyczy m.in. batony, ciastka, cukierki oraz klika paczek kaw. Mienie zostało już oddane właścicielce sklepu.

Wczoraj 23 latek doprowadzony został do prokuratury. Podejrzanemu przedstawiono 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R)