Włamał się po gołębie warte 5 tysięcy

Ustalenia zamojskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 20-letniego mieszkańca gm. Gorzków. Młodzieniec na początku grudnia ubiegłego roku włamał się do gołębnika, gospodarza z Ujazdowa i ukradł 12 gołębi rasy zamojskiej. Policjanci odzyskali dwa z wartych 5 tysięcy ptaków.

Reklamy

 

Zamojscy kryminalni ustalili sprawcę który na początku grudnia ubiegłego roku włamał się do gołębnika 56-letniego gospodarza z Ujazdowa. Pod osłoną nocy włamywacz dostał się do pomieszczenia, gdzie przebywały ptaki. Zabrał 12 sztuk gołębi rasy zamojskiej. Właściciel oszacował straty na kwotę 5 tys. złotych.

Praca mundurowych doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamania. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gm. Gorzków. Młodzieniec wczoraj usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na trzy lata. 20-latek będzie musiał również uiścić grzywnę i naprawić wyrządzoną przestępstwem szkodę.

Mundurowi dotarli również do paserów, którzy przyjęli skradzione gołębie. To dwaj bracia w wieku 21 i 22 lat mieszkańcy gm. Gorzków. W ich gospodarstwie policjanci ujawnili dwa ze skradzionych ptaków. Gołębie już wróciły do właściciela. Bracia usłyszeli zarzuty paserstwa. Przyznali się do ich popełnienia.

Sprawa włamywacza i paserów wkrótce znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym włamanie to przestępstwo za które grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zaś to występek zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KMP Zamość