Włamali się i ukradli „Jasia”

Policjanci w Posterunku Policji w Trzeszczanach ustalili i zatrzymali dwóch 19-latków, którzy ukradli ponad 2 tony zbóż w tym 300 kg fasoli „Jaś”, oraz 70 litrów oleju napędowego. Sprawcy działając od jesieni ubiegłego roku dokonali łącznie czterech włamań do garaży oraz stodół na terenie gminy Trzeszczany. Teraz obaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Na podstawie ustaleń Dzielnicowego z gminy Uchanie, policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, którzy dokonali łącznie czterech włamań do stodół i garaży na terenie tej gminy. 19-latkowie działali od jesieni ubiegłego roku włamując się do garaży w Jarosławcu i stodół w miejscowości Zaborce.
 
Jak ustalili policjanci, 19-latkowie skradli łącznie ponad 300 kg fasoli „jaś”, 70 litrów oleju napędowego oraz ponad 2 tony innych zbóż powodując straty o łącznej wartości blisko 4 tys. zł.
 
Z ustaleń policjantów wynika, że skradzione łupy sprzedali. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.
 
Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)