Włamywali się do kiosku. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Za kradzieże z włamaniem odpowiadać będą trzej młodzi mieszkańcy powiatu lubelskiego. Dwaj z nich wpadli na gorącym uczynku usiłowania włamania do jednego z kiosków w Jakubowicach Murowanych. Młodzi włamywacze mieli pecha, zostali zauważeni przez policjanta z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie, który był na spacerze z psem. Funkcjonariusz powiadomił swoich kolegów, a później razem z nimi zatrzymał 18 latka i jego nieletniego kompana. Trzeci z włamywaczy zatrzymany został następnego dnia. 22 latek z Lublina dodatkowo poniesie odpowiedzialność za posiadanie środków odurzających.

Reklamy

Dwaj pierwsi włamywacze zatrzymani zostali w miniony czwartek wieczorem. Wpadli na gorącym uczynku usiłowania włamania do jednego z kiosków w Jakubowicach Murowanych. 18 latka i jego nieletniego kolegę zauważył policjant z Oddziału Prewencji KWP w Lublinie. Funkcjonariusz był na spacerze z psem. Kiedy zauważył dwóch młodych ludzi kręcących się przy kiosku nie miał wątpliwości, że to włamywacze. Powiadomił swoich kolegów i pomógł im zatrzymać sprawców.  Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni na komisariat w Niemcach. Dzień później policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP zatrzymali ich znajomego. To 22 latek z Lublina. Podczas przeszukania odnaleziono przy nim niewielkie ilości marihuany oraz wagę elektroniczną.
 
W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanymi policjanci z KP w Niemcach ustalili, że młodzi mieszkańcy Lublina mają na swoim koncie szereg włamań, głównie do mieszkań. Do przestępstw doszło w styczniu i lutym bieżącego roku w Lublinie, Jakubowicach Konińskich, Jakubowicach Murowanych, Dominowie i Nałęczowie. Złodzieje zabierali ze środka wszystko, co przedstawiało większą wartość i co później mogli szybko sprzedać. Były to m.in. laptopy, tablety, biżuteria, telewizor i gotówka.   Z jednego z budynków gospodarczych skradli 2 pilarki i kątówkę. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na ponad 20 tys. zł.
 
16 latek w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem, notowany był jako nieletni sprawca czynów karalnych. Teraz decyzją Sądu został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich. Jego koledzy wczoraj doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Za kradzieże włamanie grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R)