Włamywali się do mieszkań, bo nie mieli na chipsy

Policjanci z Posterunku w Trzeszczanach ustalili i zatrzymali 17-latka i jego 18-letniego kolegę, którzy dokonali trzech włamań do budynków mieszkalnych w gminie Uchanie. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Tłumaczyli, że potrzebowali pieniędzy m.in. na chipsy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali 17-latka z gm. Uchanie i 18-letniego mieszkańca Szczecina, którzy dokonali trzech kradzieży z włamaniem do budynków mieszkalnych na terenie gminy Uchanie.
 
Do jednego z nich doszło w kwietniu ubiegłego roku. Wtedy z domu 66-letniej kobiety zginęło 10 zł. Do kolejnego włamania doszło w ubiegły czwartek. Wtedy z tego samego budynku zginęło 50 zł. Policjanci ustalili także, że w styczniu bieżącego roku młodzi ludzie włamali się do 47-letniego sąsiada, gdzie skradli dwie wędki o łącznej wartość około 200 zł.
 
W piątek młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy twierdząc, że potrzebowali pieniędzy na chipsy i inne drobne wydatki. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)