Włamywali się podczas wagarów

Policjanci z Kraśnika zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do garaży na terenie miasta. To czterej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w wieku 17 i 18 lat. Okazało się, że włamywali się podczas wagarów.

Reklamy

 

29 listopada kraśniccy policjanci zostali poinformowani o dwóch włamaniach do garaży na terenie miasta Kraśnik, a także o kradzieży stamtąd różnych rzeczy. Niedługo po tym ustalono, że ktoś usiłował również włamać się do dwóch innych garaży.

Kryminalni ustalili podejrzanych i  zatrzymali czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego w wieku 17 i 18 lat.

Jak wstępnie ustalono, w trakcie wagarów, postanowili oni urozmaicić swój czas wolny włamaniami do garaży, skąd ukradli m. in. różne elektronarzędzia oraz kask motocyklowy.

Mundurowi z Kraśnika odzyskali sprzęt wartości ok. 2000 złotych. Oprócz tego, u jednego z zatrzymanych 17 latków podczas przeszukania ujawniono marihuanę, za co też będzie musiał odpowiedzieć.

Sprawcom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, nadto jeden z nich będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Przyznali się do zarzucanych im czynów, a po wykonaniu wszystkich czynności, zostali zwolnieni do domu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik