26 września 2023

Włodawa: Włamał się do sklepu bo zachciało mu się piwa

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do sklepu 51-letniego mieszkańca gm. Hańsk. Mężczyzna włamał się do sklepu spożywczego w miejscowości Dubeczno, skąd skradł 20 butelek piwa. Włamywacz w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Reklamy

Wczoraj tuż po godz. 23 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ktoś próbuje włamać się do sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Dubeczno. Policjanci z Komisariatu w Urszulinie zauważyli w rejonie sklepu mężczyznę, który na ich widok zaczął się oddalać. W bezpośrednim pościgu stróże prawa zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 51-letni mieszkaniec gm. Hańsk. Mężczyzna przyznał się do wybicia szyb, uszkodzenia zamka w drzwiach i kradzieży 20 butelek piwa, które policjanci odnaleźli ukryte za drewnianym ogrodzeniem niedaleko sklepu. Jedną z butelek sprawca zdążył opróżnić. Właściciel sklepu straty oszacowała na łączną kwotę 124 zł.
 
Włamywacz w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią napicia się piwa. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
           
 
 
źródło: KPP Włodawa (D.E.)