Włodawa: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Pieszy zmarł wskutek doznanych obrażeń

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego w Zabrodziu. Kierujący Audi potrącił 25-letniego pieszego. Mężczyzna zmarł wskutek doznanych obrażeń. Poruszał się drogą w ciemnym ubraniu bez żadnych elementów odblaskowych.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 18 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego w rejonie stacji paliw w Zabrodziu. Skierowani na miejsce policjanci zastali załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy 25-latkowi z gm. Urszulin. Mężczyznę przewieziono do włodawskiego szpitala. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 61-latek z Włodawy kierując samochodem osobowym marki Audi na prostym odcinku drogi potrącił znajdującego się na jego pasie ruchu pieszego. Mężczyzna ubrany był w ciemną odzież i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Warunki atmosferyczne były trudne. 25-latek w wyniku wypadku doznał rozległych obrażeń ciała, które doprowadziły do jego śmierci.
           
Kierujący Audi był trzeźwy, zarówno od niego, jak również od pokrzywdzonego pobrano krew do badań. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.
           
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zachowanie pojazdu w warunkach zimowych jest znacznie utrudnione, zaś piesi bez elementów odblaskowych są całkowicie niewidoczni dla kierujących.
 
 
 
źródło: KWP Lublin