Wokół Wielkanocnej Nadziei

W Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie 6 marca 2008 r. już po raz piąty odbyła się wystawa i kiermasz prac konkursowych Wokół Wielkanocnej Nadziei.

Reklamy

u>Wystawa i kiermasz prac konkursowych w ZS nr 1
V Edycji Konkursu
WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI

Organizowana od 2004 roku przez wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu ZS nr 1 pod kierunkiem Beaty Tomaszczuk przy współpracy Szkolnego Koła PCK pani Joanny Wieczorek – Smerdel, Polskiego Czerwonego Krzyża Zarząd Rejonowy w Hrubieszowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie pod patronatem Wójta Gminy Hrubieszów Pana Jana Mołodeckiego i Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Pana Andrzeja Szkudzińskiego.

Do V edycji konkursu Wokół Wielkanocnej Nadziei przystąpiło ponad 660 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych gminy i miasta Hrubieszowa, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Bursy Międzyszkolnej i Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Hrubieszów.

W miniony czwartek w ZS nr 1 odbyło się otwarcie wystawy prac konkursowych i rozstrzygnięcie konkursu. Pisanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Kiermasz świąteczny odwiedzili zaproszeni goście, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, nauczyciele, pracownicy i młodzież ZS nr 1 w Hrubieszowie.

Głównym celem konkursu jest zebranie funduszy na zakup paczek żywnościowych dla osób najbardziej potrzebujących pomocy z miasta i gminy Hrubieszów.

W celu dokonania oceny prac konkursowych V edycji konkursu Wokół Wielkanocnej Nadziei powołano komisję w składzie: przewodniczący – Pan Zbigniew Petruczynik, członkowie – Pani Teresa Futyma, Pani Zuzanna Korycka, Pani Danuta Gerynowicz, Pani Jadwiga Jaworowska, Pani Irmina Drawdzik, Pan Jerzy Czerw, Pan Wacław Mucha, Pan Mieczysław Śliwiński, Pani Sylwia Krystkowiak, Pani Bożena Aneża, Pani Joanna Wieczorek – Smerdel, Pani Beata Tomaszczuk.

Komisja dokonała przeglądu prac konkursowych w czterech kategoriach: palma, pisanka, kartka i stroik świąteczny. Zgodnie z regulaminem wybrała i nagrodziła prace następujących uczniów

W kategorii Palma:
I Miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy
II Miejsce – Smerdel Bartosz kl. II SP nr 3 w Hrubieszowie
II Miejsce – Bagińska Małgorzata kl.V SP w Kułakowicach Trzecich
III Miejsce – KGW Kułakowice Pierwsze
Wyróżnienia: Paszko Krystyna KGW Stefankowice
Warsztaty Terapii Zajęciowej (pracownia plastyczna)
Rutkowska Helena KGW Kobło
Wojewoda Emila kl. III Gimnazjum w Moniatyczach
Walczak Jolanta kl. III SP w Kułakowicach Trzecich
Mazurek Marta kl. III SP nr 3 w Hrubieszowie
Flak Dominika kl. II SP nr 3 w Hrubieszowie
Rudawska Paulina KGW Cichobórz

W kategorii Kartka Świąteczna:
I Miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej (pracownia dziewiarska)
II Miejsce Zając Justyna kl. I ZS nr 1 w Hrubieszowie
II Miejsce Łapa Paula kl. III SP w Obrowcu
III Miejsce Sarzyńska Beata SP w Stefankowicach
III miejsce Magierka Patryk kl. III SP w Koble
Wyróżnienia: Koszałko Klaudia Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
Lipski Michał kl. I ZS nr 2 Publiczne Gimnazjum w Hrubieszowie
Ożgo Magdalena kl. II ZS nr 2 Publiczne Gimnazjum Hrubieszowie
Wrońska Ewa kl. III SP w Koble
Klaudia Smerdel kl. IV SP nr 3 w Hrubieszowie
Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
Flis Klaudia kl. II SP w Kosmowie
Łopocka Kamila Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie

W kategorii Pisanka:
I Miejsce – Rudkowska Agnieszka Stefankowice
II Miejsce – Wojtiuk Milena kl. III Gimnazjum w Moniatyczach
II Miejsce – Drawdzik Mariusz kl. III SP nr 2 w Hrubieszowie
II Miejsce – Jakubasz Dominika kl. IV SP w Mienianach
III Miejsce – Przybysz Aleksandra Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
III Miejsce – Dzieci ze Świetlicy w Czerniczynie
Wyróżnienia: Różańska Sylwia kl. III SP w Stefankowicach
KGW Kobło
Kuczewska Oliwia Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
Janik Anna kl. III Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie
Malicka Małgorzata kl. IV SP w Szpikołosach
Anna Sojka kl. II SP w Ślipczu
Iwona Gruszczyńska kl. III SP w Ubrodowicach
Kot Kamil kl. IV SP w Dąbrowie

W kategorii Stroik Świąteczny:
I Miejsce – Polikowska Agata kl. VI SP w Moniatyczach
II Miejsce – Jaworski Paweł kl. V SP w Moniatyczach
II Miejsce – Polikowski Olek kl. II Gimnazjum w Moniatyczach
III Miejsce -Tomaszczuk Bartłomiej kl. II SP nr 2 w Hrubieszowie
III miejsce -Warsztaty Terapii Zajęciowej (pracownia stolarska)
Wyróżnienia: Magier Anna kl. I SP w Husynnem
Niewiadomska Renata kl. II ZS nr 1 w Hrubieszowie
Bogucka Paulina kl. I ZS nr 1 w Hrubieszowie
Lewicka Anna kl. II Gimnazjum w Moniatyczach
Tomaszczuk Weronika kl. III SP nr 2 w Hrubieszowie
Pańko Irena KGW Kobło
Mucha Agnieszka kl. III Gminne Gimnazjum w Kozodawach

Wśród tych wszystkich prac, które spłynęły na konkurs, każda jest arcydziełem. Niezależnie od wieku czy pełnosprawności twórców. Szczególne podziękowania należą się tym, których prace nie zostały nagrodzone i wyróżnione, ponieważ liczy się chęć niesienia pomocy i dawania nadziei każdemu człowiekowi.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie dziękuję.

B. Tomaszczuk
Koordynator SKW ZS nr1

zobacz zdjęcia >>