Wpadka fałszywego urzędnika. Oszukiwał na „pracownika urzędu skarbowego”

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 33 letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Oszust wpadł na gorącym uczynku podczas odbioru pieniędzy. Podając się za pracownika urzędu skarbowego próbował wyłudzić od 40 letniego rolnika z gm. Izbica pieniądze. Bogusław Ś. nie przypuszczał, że 40 latek współpracuje z Policją.

Reklamy

Do krasnostawskiej komendy zgłosił się 40-letni rolnik z gm. Izbica. Z jego relacji wynikało, że na początku lutego otrzymał telefon od mężczyzny podającego się za pracownika urzędu skarbowego. Rzekomy „ urzędnik” powiadomił go o kontroli, do której miało dojść w jego gospodarstwie. Po kilku dniach nieznajomy zadzwonił ponownie. Przypomniał o kontroli i podał jej powód. Mówił, że do urzędu wpłynął donos od jednego z mieszkańców, z którego wynikało, że 40 latek nielegalnie pozyskał drzewo. Urzędnik mówił, że mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami, chodziło o grzywnę w wysokości 17 500 złotych. Zdenerwowany rolnik nie miał kradzionego drzewa i takiej kwoty pieniędzy na karę również.  Wówczas nieznajomy obniżył stawkę do 5500 złotych.
 
Mimo, że rolnik nie zebrał umówionej kwoty panowie umówili się na spotkanie. Doszło do niego w miniony wtorek przed budynkiem Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.  Zgodnie z umową rolnik przekazał kopertę podającemu się za urzędnika mężczyźnie, w której miało być 3700 zł.  Całe zdarzenie było obserwowane przez policjantów, którzy na gorącym uczynku zatrzymali oszusta.    
 
Zatrzymany to 33 letni Bogusław Ś. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.  Krasnostawscy policjanci sprawdzają, cz w podobny sposób 33 latek nie próbował oszukać innych ludzi. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
 
 
źródło i fot. KPP Krasnystaw (P.W.)