Wpadka kłusowników

HrubieszówKolonia Kosmów

Reklamy

W czwartek 30 lipca 2009, w Kolonii Kosmów w rejonie starorzecza rzeki Bug, ujawniono trzech mężczyzn, którzy dokonali nielegalnego połowu ryb: szczupaka, okonia i płoci, przy użyciu sieci. Mężczyźni zostali zatrzymani i przebywają w policyjnym areszcie.

Odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Za czyn ten grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie został telefonicznie powiadomiony przez Placówkę Straży Granicznej w Kryłowie, o ujawnieniu trzech kłusowników ryb.

Policjanci ustalili, że wczoraj po godzinie 18:00 w Kolonii Kosmów w rejonie starorzecza rzeki Bug, funkcjonariusz SG który pełnił w tym rejonie służbę, zauważył trzech dziwnie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich chował się za zarośla, co jakiś czas wychodził i rozglądał się. Strażnik podjechał bliżej. Wszyscy trzej mężczyźni byli mu znani z widzenia. Jeden z nich miał przy sobie wyładowany po brzegi plecak. Kiedy poproszony pokazał jego zawartość, stwierdzono, że znajduje się tam sieć, w którą zaplątane było kilka ryb.

Zabezpieczono posiadane sieci i wędki, a mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie. 68 – letni mieszkaniec Cichobórza, 37- letni mieszkaniec Kosmowa, oraz 23 – letni mieszkaniec Cichobórza, odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.

info i foto
KPP w Hrubieszowie

Hrubieszow LubieHrubie 2009