Wpadł, gdy odbierał od seniorki 140 tysięcy złotych

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 42-latniego mężczyznę podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą ,,na policjanta”.

Reklamy

Do zatrzymania, które było efektem działań operacyjnych krasnostawskich kryminalnych, doszło w miniony piątek na terenie Krasnegostawu.

42-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. 66-letnia mieszkanka Krasnegostawu była przekonana, że uczestniczy w policyjnej akcji, mającej na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy.

Kilka dni wcześniej skontaktował się z nią oszust podający się za policjanta. Kobieta, wykonując jego polecenia, na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tys. złotych. Fałszywy policjant skontaktował się z nią ponownie tłumacząc, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby zakończyć akcję. Podczas próby przekazania 140 tys. złotych mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

W pokoju hotelowym, który wynajmował oszust, kryminalni zabezpieczyli blisko 20 porcji dilerskich amfetaminy oraz pieniądze.

Zatrzymany usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(info i fot. KPP Krasnystaw)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek w Lublinie. Zginęły dwie osoby ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek w Lublinie. Zginęły dwie osoby ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze