Wpadł podczas kontroli drogowej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

Reklamy

 

W dniu 17 listopada br., podczas kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Brzezice, w pow. świdnickim, funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Citroen, którym podróżował 37 – letni ob. Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej pojazdu oraz pod siedzeniami wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 160 000 zł. 

Wyroby akcyzowe, które ujawniono podczas kontroli prowadzonych na szlakach komunikacyjnych w powiecie świdnickim, docelowo miały trafić na targowiska w centrum kraju. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, tylko od początku roku, ujawnili przemyt towarów akcyzowych o wartości ponad 23 mln zł.

 

 

źródło i fot. NOSG