Wpadł z 10 tys. paczek podczas kontroli drogowej

28-letni mieszkaniec Lublina podczas policyjnej kontroli drogowej „wpadł” z nielegalnym towarem. Mundurowi z Ryk w dostawczym busie odnaleźli 10 000 paczek papierosów bez akcyzy.

Reklamy

 

Policjanci z ryckiej komendy w piątkowy wieczór w Stężycy zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Peugeot, którym kierował 28-latek z Lublina.

W trakcie czynności mundurowi ujawnili zapakowane w kartonowe pudła papierosy różnych marek, na których nie było wymaganych prawem oznaczeń akcyzowych. Nielegalny towar został zabezpieczony i po przeliczeniu okazało się, że kierowca kontrolowanego pojazdu przewoził 10 000 paczek nielegalnych papierosów.

Mieszkaniec Lublina noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy karno – skarbowej. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 200 tys. zł.

Teraz stróże prawa ustalają skąd pochodziła kontrabanda. Zgodnie z obowiązującym prawem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

źródło i fot. KPP Ryki