Wpadli z kontrabandą podczas kontroli drogowych

Dwa samochody przewożące nielegalne papierosy zatrzymano na terenie powiatu tomaszowskiego oraz zamojskiego.

Reklamy

 

8 lipca funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu – Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem, w trakcie kontroli drogowej prowadzonej w miejscowości Krynice, w powiecie tomaszowskim, zatrzymali 39-letnią obywatelkę Polski, która podróżował pojazdem marki Audi.

W aucie znaleziono papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, w ilości 34 tysięcy sztuk, o wartości rynkowej prawie 24 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu.

Reklamy

Zatrzymana kobieta przyznała, że przewożone towary są jej własnością. Przemycone papierosy, które były wcześniej skupowane od Ukraińców, zamierzała sprzedać z zyskiem w głębi kraju.

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia w Szczebrzeszynie. W Fiacie podróżowało trzech mężczyzn – dwóch Polaków oraz obywatel Armenii.

Również w tym przypadku, podczas kontroli wnętrza auta, znaleziono znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W bagażniku pojazdu znajdowało się w ponad 48 tys. szt. papierosów o wartości prawie 34 tys. zł.

W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, a zatrzymani odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów.

 

(fot. NOSG)