Wróżba warta 8 tysięcy. Uwaga na oszustów!

86-letnia mieszkanka gm. Księżpol padła ofiarą oszustki, która pod pretekstem zbiórki odzieży dla dzieci z Medziugorie, weszła do jej mieszkania. Stwarzając zamieszanie, nieznajoma zaczęła wróżyć starszej kobiecie z rozbitego jajka, wyłudzając przy tym niemal 8-tysięcy złotych.

Reklamy

O tym, jak przebiegli bywają oszuści, przekonała się w miniony weekend jedna z mieszkanek gm. Księżpol. Do 86-letniej kobiety przyszła nieznajoma, która pod pretekstem zbiórki odzieży dla dzieci z Medziugorie weszła do jej mieszkania. Kiedy starsza kobieta oświadczyła, że nie jest przygotowana do zbiórki, nieznajoma poprosiła ją tylko o parę groszy.

Po chwili, tworząc zamieszanie, zaczęła wróżyć kobiecie z rozbitego jajka. Stwierdziła jednak, że do wróżby potrzebuje większej sumy pieniędzy. Za namowami „wróżki” starsza kobieta przekazała nieznajomej niemal 8 tysięcy złotych, które miały zostać wykorzystane do przepowiedni. Zawijając jajko z pieniędzmi, nieznajoma zabroniła starszej kobiecie zaglądać do wróżby przez 3 dni, w przeciwnym razie miałaby umrzeć. Niebawem rzekoma „wróżka” wyszła. Jeszcze tego samego dnia 86-latka zorientowała się, że została oszukana i natychmiast powiadomiła policję.

Reklamy

 

Przypominamy osobom starszym o oszustach , którzy wykorzystujących ludzką ufność, otwartość i szczere intencje.  Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Pod pozorem j okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary. Zyskują ich zaufanie i okradają.

 

 

źródło: KPP Biłgoraj (M.W)