Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile. Skończyło się dachowaniem

Wczoraj przy ul. Rejowieckiej w Krasnymstawie kierujący pojazdem marki Daewoo wypadł z drogi i dachował. Wraz z nim jechała pasażerka. Obydwoje trafili do szpitala.

Reklamy

 

Wczoraj po godzinie 18:00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym  przy ul. Rejowieckiej w Krasnymstawie.

Na miejscu policjanci zastali leżący na dachu samochód marki Daewoo. 30-letni mieszkaniec gminy Gorzków, podróżował z pasażerką. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Następnie jego samochod przełamał barierki i stoczył się ze skarpy.

Obydwie podróżujące nim osoby zostały uwięzione w środku. Dopiero przybyli na miejsce strażacy wydostali poszkodowanych. Karetką przewieziono ich do szpitala, gdzie lekarz stwierdził, iż doznali ogólnych potłuczeń i zadrapań.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, iż miał w swoim organizmie ponad 3,2 promila alkoholu.

Teraz za swoje występki odpowie przed Sądem. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw