Wybuch gazu w lokalu tuż przy granicy w Dorohusku (ZDJĘCIA)

Służby ratunkowe pracują na miejscu wybuchu gazu, do którego doszło w jednym z lokali na parkingu w Beredyszczach, kilkaset metrów od przejścia granicznego w Dorohusku. W czasie eksplozji ciężko ranny został znajdujący się w budynku mężczyzna.

Reklamy

Dzisiaj rano około godziny 8, doszło do wybuchu butli z gazem w jednym z lokali na parkingu w Beredyszczach, nieopodal przejścia granicznego w Dorohusku.

Policjanci będący w pobliżu usłyszeli eksplozję i natychmiast ruszyli na miejsce z pomocą. Uratowali mężczyznę, który znajdował się wewnątrz budynku i reanimowali go do czasu przybycia karetki pogotowia. 33-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Reklamy

Lokal uległ częściowemu spaleniu oraz zawaleniu. W pobliżu budynku znajduje się parking, na którym zabezpieczano nieuszkodzone przez wybuch samochody przez przepchanie ich w inne miejsce.

Na miejscu w dalszym ciągu prowadzone są czynności. Dokładna przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

„To nie ostrzał granicy! W sklepiku na parkingu wybuchła butla z gazem, zaraz za naszym namiotem” – uspokajała na facebook’u Katarzyna Rot z Punktu Otwartej Pomocy w Dorohusku.

 

­

(info, fot. KMP Chełm, facebook.com)


Zobacz też:

Wizyta Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Wizyta Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze