Wydawali zatrzymane prawa jazdy za łapówki. Zatrzymani za udział w grupie przestępczej

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu, policjanci z KPP w Biłgoraju wspierani przez funkcjonariusz z KWP w Lublinie zatrzymali 23 osoby do prowadzonego śledztwa. 5 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej. Wśród nich jest 41-letni pracownik starostwa, który odpowiadał będzie za kierowanie grupą.

Reklamy

 

Działania Policji i Prokuratury są wynikiem pracy operacyjnej funkcjonariuszy Zespołu dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą KPP w Biłgoraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. W ramach prowadzonych czynności policjanci i prokuratura zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W ciągu dwóch dni zatrzymano 23 osoby, są to mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku od 20-65 lat.

Jak wynika z ustaleń śledztwa podejrzani działali w grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się m.in. niezgodnym z prawem wydawaniem zatrzymanych dokumentów prawa jazdy w zamian z otrzymanie korzyści majątkowej. W skład tej grupy wchodzą pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Jeden z zatrzymanych 41-letni Krzysztof L. odpowiadał będzie za kierowanie grupą. Zatrzymani są także pośrednicy oraz osoby, które w zamian za wręczone łapówki odzyskiwały swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.   

Podczas przeszukania u głównego podejrzanego, policjanci zabezpieczyli między innymi dokumentację urzędową. Zatrzymano 2 pracowników biłgorajskiego starostwa, 6 pośredników, oraz 18 osób które odpowiadać będą za wręczanie korzyści majątkowej. Wszyscy zatrzymani doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Dotyczą one przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokurator wobec większości podejrzanych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwa ustalanie jaką skalę miał ten przestępczy proceder. Ile osób w niezgodny z prawem sposób odzyskiwało uprawnienia oraz jakie korzyści z tego tytułu przyjęli pośrednicy i pracownicy urzędu. Wczoraj sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 41-latka kierującego grupą.

 

 

źródło, fot, wideo: KPP Biłgoraj